Comic-Con Nedir?

                                                     Baba beni Comic-Con a gönder ♥

Her yıl "Ah o gemide bende olsaydım." sendromu yaşatan bu büyük organizasyonu yakından tanıyalım.

 

   
    Olaya fantastik edebiyat, cosplay ve çizgi roman severlerin bir araya gelmesiyle -geek parti olarak adlandırabileceğimiz- başlayan bu büyük organizasyon yıllar içinde bir kazanç ve tanıtım amaçlı birçok değişime uğrayarak şimdiki haline geldi. Kötü mü oldu tabi ki hayır :)
    4 gün süren ve San Diego da gerçekleşen bu özel etkinlik birbirinden farklı kostümlerle katılan insanların yanı sıra değişen yeni yapısıyla dizi ve film sektöründeki yeni haberleri ve oyuncuları , special edition (limited edition) dediğimiz sınırlı sayıda ve sadece etkinlik için üretilmiş ürünleri ile orada olmak için can atmamak elde değil.
   Dediğimiz gibi büyük bir etkinlik ve katılımcı sayısı çok fazla , dolayısıyla büyük bir fuar alanına sahip.
*bir gün cesaret edip bende kendimi aralarına atacağım :)Manga , Çizgi roman ve satış ürünleri için fuar alanı dışında dizi ve filmlerin tanıtım ve oyuncuların izleyicilerle buluştuğu panele de sahip.Yeni sezon dizilerde neler olacağına dair bir parça ağzımıza bal çalan Comic-Con bu senede dolu dolu geldi.

***
Şimdilik ölmeden önce yapılacaklar listemde en ön sıralarda ve yapıldı olarak işaretleneceği günü bekliyor  :)

Duygu Pınar

Phasellus facilisis convallis metus, ut imperdiet augue auctor nec. Duis at velit id augue lobortis porta. Sed varius, enim accumsan aliquam tincidunt, tortor urna vulputate quam, eget finibus urna est in augue.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder